AYDIN DOĞA DOSTLARI
Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

Haftanın Etkinliği

Aydın Çetin Uygur Hocamız İçin Yürüdü


Aydın'da, 1990'lı yıllarda doğa yürüyüşlerini başlatan ve 2011 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Çetin Uygur'un anısına yürüyüş düzenlendi.

Aydın'ın dört bir yanından bir araya gelen yaklaşık 300 doğasever, Çetin Uygur'un anısına 12 kilometre yürüdü. Aydın Doğa Dostları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün (AYDOSK) organize ettiği "Çetin Uygur'u Anma Yürüyüşü"ne, Aydın Tralleis Doğa Sporlar, Aydın Dağcılık Spor Kulübü, Aydın Zirve Dağcılık Spor Kulübü Temsilciliği, Aydın Bisiklet Dernek Temsilciliği, Söke Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Söke İzcilik ve Dağcılık Spor Kulübü, Nazilli Doğa Sporları Yürüyüş Kulübü, Kuşadası Beşparmak Dağcılık İhtisas Kulübü ve Çine Kültür Derneği Doğa Yürüyüş Kulübü destek verdi.

Doğaseverler, Efeler İlçesi'ndeki Atatürk Kent Meydanı'nda toplandı. Selamlama konuşması yapan AYDOSK Başkanı Teoman Oğuzlu, "İlimizde dağcılık ve doğa sporları etkinliklerini başlatıp bizlere aşılayan, Kulüp olmadan önceki gurubumuzun kurucusu merhum Çetin Uygur büyüğümüzü anmak için her yıl Kasım ayında yürüyüş düzenliyoruz. 2011 yılından sonra Aydın'da dağcılık ve doğa sporlarının büyüyerek geliştiğini görmek en çok onu mutlu ediyordur. Onun açtığı kapıdan geçerek daha geniş kitlelerle bu sporu yapmak, bu halkayı büyütmek hepimiz için önemli bir görev. Yürüyüşümüze katılan kulüp ve temsilciliklerimize, desteğini bizden esirgemeyen Efeler Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sayın Mesut Özakcan'a çok teşekkür ediyoruz" dedi.

MEZARI BAŞINDA ANILDI

Konuşma sonrası Kemer Mezarlığı'na giden ve Çetin Uygur'un mezarına çiçek bırakıp dua eden doğaseverler, ardından yürüyüşün başlayacağı Gözpınarı Mahallesi'ne gitti.

GÖZPINAR ŞEHİTLİĞİ’NE ZİYARET

Doğaseverler, Gözpınar Şehitliği'ni ziyaret edip dua ettikten sonra, 12 kilometre uzaklıktaki Dağeymiri Mahallesi'ne kadar yürüdü. Yürüyüş sonrasında Efeler Belediyesi'nin düzenlediği öğle yemeğinde bir araya gelen doğaseverler, bir yıl sonra tekrar "Çetin Uygur'u Anma Yürüyüşü"nde buluşmak üzere vedalaştı. 


27 Kasım 2016 Pazar

Yürüyüşlerimiz


Facebook Sayfamız
webtasarım : cagrikesen - 2016